W sierpniu 2019 roku wraz z ministrantami i lektorami planuję udać się na wyjazd o charakterze rekolekcyjno – wypoczynkowym nad morze, do Kołobrzegu. Od kilku lat jestem opiekunem tej wspólnoty i jest mi ona szczególnie bliska. Dlaczego? Może dlatego, że od najmłodszych lat byłem ministrantem, a później lektorem w mojej rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Bolesnej we Wrocławiu - na Różance. Myślę, że ministrancka służba przy ołtarzu była początkiem mojego powołania do kapłaństwa.  

Wspólnotę Liturigcznej Służby Ołtarza w parafii św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu tworzą dzieci i młodzież, którzy są na różnych etapach edukacji szkolnej. Na chwilę obecną grupa liczy ok. 60 osób. Młodzież ta przy parafii przechodzi formację intelektualną, liturgiczną i duchową.

Ważnym aspektem formacyjnym jest dla nas budowanie braterskiej wspólnoty poprzez akcje duszpasterskie, zajęcia świetlicowe, wyjazdy i sport. W posłudze korzystamy z pedagogicznego systemu prewencyjnego św. Jana Bosko, który nakrócej mówiąc polega na podejmowaniu wszelkich działań, by uchronić wychowanka od zła.
Naszym głównym celem jest, aby młody człowiek poprzez modlitwę, wspólnotę i zabawę stawał się wzorowym chrześcijaninem i obywatelem.

#Modlitwa #Wspólnota #Zabawa

Tegoroczna propozycja wyjazdowa LSO spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony rodziców i młodzieży. W związku z tym proszę Was Moi Drodzy o modlitwę w intencji naszego wyjazdu.    Niech te rekoleckje wydadzą obfite owoce w życiu duchowym tych młodych ludzi. 

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć materialnie lub rzeczowo naszą inicjatywę bardzo proszę o kontakt na adres e-mail:

kontakt@saczynski.pl.

Będzie to konkretne wparcie dzieci i młodzieży, którzy są jak powiedział św. Jan Paweł II nadzieją Kościoła i świata.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

ks. Łukasz

Ks. Łukasz Saczyński

Styczeń

Brak wpisów.

Luty

Brak wpisów.

Marzec

Brak wpisów.

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Brak wpisów.

Sierpień

Brak wpisów.

Wrzesień

Brak wpisów.

Październik

Brak wpisów.

Listopad

Grudzień

Archiwum Na górę