Postanowiłem sobie, że przez pierwsze dni Wielkiego Postu, chociaż na troszeczkę wyzbędę się Internetu (facebook, twitter, strona www.), czyli wyjdę wraz z Panem Jezusem na pustynię. Obecnie jestem po rekolekcjach wielkopostnych i powracam już duszpastersko do przestrzeni wirtualnej. Ta przestrzeń wirtualna jest wielką okazją do mówienia o Chrystusie i Jego nauce.

Co zatem u mnie słychać? W parafii zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne, których myślą przewodnią były słowa z Ewangelii św. Jana: „Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła” (J 3,21). Każdy Parafianin (ja też) otrzymaliśmy na początku rekolekcji specjalne świeczki z hasłem przewodnim, które mieliśmy zapalać w naszych domach w czasie modlitwy i medytacji. Rekolekcje głosił nam Ks. Jerzy Babiak – dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu. Dodam, że jestem absolwentem tego liceum, którego Dyrektorem od samego początku jest nasz tegoroczny Ojciec Rekolekcjonista.

Obecność Księdza Dyrektora skłoniła mnie do wspomnień, które związane są z moją edukacją w Liceum Salezjańskim. Uważam, że jest to wybitna szkoła, która zapewnia młodzieży rozwój intelektualny i duchowy. Bardzo dobrze, kiedy młody człowiek otrzyma od rodziny, ale także od szkoły mocny fundament rozwoju tak, aby być dobrym chrześcijaninem i obywatelem.

Więcej o Liceum Salezjańskim w następnym artykule: http://www.saczynski.pl/entry.php?id=55

 

Ks. Łukasz Saczyński

Styczeń

Brak wpisów.

Luty

Brak wpisów.

Marzec

Brak wpisów.

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Brak wpisów.

Sierpień

Brak wpisów.

Wrzesień

Brak wpisów.

Październik

Brak wpisów.

Listopad

Grudzień

Archiwum Na górę