Kanonizacja JP II

27 Kwietnia 2014


27 kwietnia 2014 Jan Paweł II, nasz Wielki Rodak został oficjalnie włączony w poczet świętych Kościoła Rzymskokatolickiego. Doczekaliśmy się  spełnienia marzenia z pogrzebu Papieża (8 kwietnia 2005), na którym wołaliśmy Santo Subito (Święty natychmiast).

Od nas zależy, co z tym wielkim historycznym faktem zrobimy. Można się przez chwilę powzruszać, powspominać piękne papieskie gesty, przypomnieć sobie papieskie uśmiechy, także te kremówki i momenty smutku, cierpienia. Można także dobrze pamiętać hasła: kochamy Cię Ojcze Święty, alleluja witamy Cię, zostań z nami!

Wspominając pielgrzymki Jana Pawła II do Polski wielu z nas pamięta, jak kupowało flagi na plastikowym patyczku, aby „pokiwać” Papieżowi. Inni wywieszali na oknach plakaty z portretem Ojca Świętego. Ale czy w tym wszystkim rzeczywiście oto chodzi? Myślę, że nie.

Warto sobie uświadomić, że bogactwo życia Jana Pawła II jest dla nas nieustannym wyzwaniem. Tu nie chodzi o to, aby posiadać wszystkie jego dzieła w swej biblioteczce, wspominać jego apostolskie pielgrzymki, oglądać pamiątkowe fotografie, lecz przede wszystkim żyć tym, co nam głosił. Czy zatem żyję tym, co przekazywał mi Jan Paweł II? Czy przez Jego naukę zbliżam się do Chrystusa, bo przecież papieska nauka  to nauka Chrystusa? Z resztą nie możemy zapominać, że Jan Paweł Drugi, a Chrystus Pierwszy.

Zachęcam, zatem do tego, aby odstawić papieskie flagi na patyczku i zacząć analizować dzieła Jana Pawła oraz wcielać je w naszą codzienność. Wówczas na serio będziemy pokoleniem JP2.

Ks. Łukasz Saczyński

Styczeń

Brak wpisów.

Luty

Brak wpisów.

Marzec

Brak wpisów.

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Brak wpisów.

Sierpień

Brak wpisów.

Wrzesień

Brak wpisów.

Październik

Brak wpisów.

Listopad

Grudzień

Archiwum Na górę